Блог методиста » Патріотичне виховання » Новини розділу

 

додав Гість
20.11.18 Вівторок

Ось і завершивс тиждень дитячого читання в Кирданівській школі, який тривав з 19 по 23 лютого. Тиждень розпочався з традиційної підготовки до Дня вшанування Героїв Небесної Сотні, а саме оформлення експрес – виставки «Гордість і душа держави, її надія і оберіг – це захисники України»та світлини Героїв Небесної Сотні «Герої, що у вічність відійшли».

Наступного дня для учнів 9 класу бібліотекар презентувала книги – комікси «Кіборги», подаровані на бібліотеку колишнім учасником АТО Кащенком Іваном. Учні з зацікавленістю розглядали та читали книги про події, які відбувалися під час оборони Донецького аеропорту.

Під час лінійки - пам'яті «Небесна сотня. Зима, яка всіх нас змінила»бібліотекар продемонструвала книги Тетяни Пакалюк«Янгол з небесної сотні» та «Егоїстка».Зачитала уривки про події, які відбувалися на майдані з листопада 2013 по лютий 2014 рік, про людей, які були не байдужі до людського відчаю та болю. Зачитувала вірші присвячені наймолодшому Героєві «Небесної сотні» Назарові Войтовичу.

21 лютого до Міжнародного дня рідної мови була оформлена тематична виставка літератури «О, рідна мово ти моя, як любо ти звучиш!». З учнями 5 класу бібліотекар провела бесіду – огляд літератури «Як ми говоримо» . Розглянули довідник з українського слововживанняМарії Волощак«Неправильно – правильно» та дізнались багато цікавого про неправильність вживання деяких слів, які ми звикли називати «суржиком», адже ми повинні дбати про культуру мовлення. Також ознайомилися з книгами «Класиків українського слова»: Л. Українки, Т.Г. Шевченка, І. Карпенка –Карого, М. Коцюбинського, І. Котляревського та ін.. зачитували вірші про мову та слово.

…Кому ж її покажу я, І хто тую мову

Привітає, угадає великеє слово?

Всі оглухли – похилились в кайданах…байдуже…

Ти смієшся, а я плачу, великий мій друже

Т.Шевченко «Гоголю»

Підсумком бесіди з учнями було висвітлення думки М.Рильського «Мова – втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Борімося за красу мови, за правильність мови, за приступність мови, за багатство мови…».

22 лютого бібліотекар ознайомила учнів 5, 8 та 9 класів з життям ї творчістю Лариси Михайлівни Левчук жительки міста Сквири, в минулому вчительки російської мови та зарубіжної літератури Кирданівської школи та презентувала її книги «Нехай святиться ім'я твоє, мамо!», «За серця покликом іду я до людей», та останню збірку її поезій «Мій вогник світить у тумані».Свої вірші поетеса присвячує пам'яті своєї мами, колегам по роботі, випускникам, поетам, письменникам, акторам, бібліотекарям. Її вірші наділені глибоким лірично – філософським змістом, у яких роздуми про життя, про Батьківщину, призначення поета і поезії тісно переплелися з реальними людськими долями. У віршах Лариси Михайлівни деякі учні впізнавали своїх батьків, про яких писала поетеса, адже вони колись були її учнями, коли вона працювала в нашій школі.

І на завершення 23 лютого для учнів 1-4 класів відбулося свято «Казки школи під Голубим небом», під час якого діти ознайомилися з творчістю Василя Сухомлинського. На святі звучали вірші, учні 4 класу інсценізували казку «Як їжачок до зими готувався». Також на свято завітала «весна», для якої діти підготували вірші та танець, слухали музичні твори Бетховена «Пори року». На святі була дружня святкова атмосфера.

Бібліотекар Баляс О.О.